Dokumentární filmy

jsou moje nejčastěji natáčené projekty. Přináší spoustu nových výzev jak ve filmařském oboru, tak i v samotné tvorbě, kdy je to především o poznávání nových lidí a jejich příběhů.

Největšího úspěchu jsem dosáhl na mezinárodním filmovém festivalu Kurtz film Festival v Berlíně v roce 2017. Tam jsem v celoevropském klání obdržel cenu za nejlepší kameru s dokumentárním filmem Pára v srdci.

V roce 2021 jsem natočil další z dílů do cyklu „Mizející řemesla“ Tentokrát jsem šel do historie tisku v českých zemích a natočil práci na jednom ze tří posledních litografických lisech v České republice.

Natáčel jsem s fantastickým Františkem Pavlicou z Hroznové Lhoty.

 

 

V roce 2019 jsem se s rodinou vydal na 4 denní dovolenou do Slovinska, jako zastávku po cestě na naši letní dovolenou do Chorvatska.

Slovinský národní park a památky mě tak uchvátil, že jsem z toho nakonec zesříhal i cestovatelský dokumentární film.

V roce 2018 jsem začal točit cyklus s názvem „Mizející řemesla“. Tento cyklus se budu snažit každoročně doplňovat alespoň o jedno nové řemeslo. Do prvního dílu jsem zvolil starobylé kovářské řemeslo, které jsem natočil s úžasným mladým uměleckým kovářem Kubou Hylákem z Vyškova. 

V roce 2016, jsem v období od června do října natočil dokument o cimabálové muzice Grajcar z Dolních Bojanovic. 

Jednalo se natočení části roku kapely, kdy se tvořily písničky nového CD které nese název Folk n´lor. Jedná se o směs moderních i lidových písniček, které jsou předělány a ztvárněny tak trochu jinak… Byla to dlouhá, namáhavá, ale zato krásná spolupráce s CM Grajcar, s Petrem Bende, který se v dokumentu také objeví a několik dalších osob a hudebníků, kteří se na produkci nového CD podíleli.

Unikátní dokumentární film o unikátním člověku, který sbírá a repasuje unikátní lokomotivy a obecně všechno historické co se pohybuje po železnici.